Uudised

14. Eestimaa talimängudelt tuli Alutaguse vald neljandaks

4.-6 märtsini Ida-Virumaal toimunud Eestimaa talimängudel osales paarikümnel alal üle 2300 sportlase. 14 korda toimunud Eestimaa talimängude korraldajatele oli väljakutseks see, et võistluspaigad olid mööda Ida-Virumaad laiali. https://sport.err.ee/1608523286/eestimaa-talimangudel-voisteldi-paarikumnel-alal

“See teebki keeruliseks, et ta on hästi hajutatud, et ei ole ühte kindlat keskust. Aga sellised 22 spordialaga mängud ei saagi olla enam vaid ühes vallas või linnas, isegi ühes maakonnas mitte,” ütles talimängude peakoordinaator Tarmo Volt. Sel korral toimusid näiteks võistlused motokrossis Võrumaal, suusahüpetes Valgamaal ja kiiruisutamises Harjumaal.

Võistlused toimusid teisel katsel, sest eelmisel aastal lükati nad koroona tõttu edasi ja selgi korral oli tõve tõttu loobujaid. “Osavõtjatest on ikkagi paljud haiged või on vahetult haigeks jäänud, aga osavõtjate arv ei ole meil kunagi olnud eesmärk omaette ja ma arvan, et need, kes kohale jõudsid, on mängudega rahul,” sõnas Volt.

Korraldajate sõnul on mängude ajakava spordialade üldvõistluskalendritega ühitamine keeruline, kuid rõõmustav on see, et alaliidud on aina rohkem talimängudega arvestama hakanud. “Eks ongi raske, kuid meil on olemas kolm päeva ja ega me aegu eriti muuta ei saa ja loomulikult ta konkureerib teiste võistlustega. Aga alaliidud arvestavad meiega aina rohkem, sest osalejate hulk on suur,” tõdes mängude juht.

Võistlustel osalesid ka olümpialased, nii olid naiste 5 kilomeetri suusatamises pjedestaalil vaid Pekingis võistelnud neiud: 1. Keidy Kaasiku, 2. Aveli Uustalu, 3. Kaidy Kaasiku. Neist Kaasikud esindasid Järvamaad ja Järva valda ning Uustalu tõi punkte Ida-Virumaale ja Alutaguse vallale.

Talimängud võitis suurtest maakondadest Harjumaa ja väikestest Jõgevamaa. Omavalitsustest olid edukamad Rae ja Kiili vald ning Rakvere linn.

Alutaguse vald saavutas väikestest valdadest 4. koha 210,5 punktiga. Parimad punktid saime suusatamisest, kus meie kohaks oli kõikide valdade peale 4-s. Kairi Hõbemeri esindas vallajuhina Alutagust ja tõi 7. koha punktid. Naiste korvpall tõi 8. koha punktid. Arvesse läks lisaks suusatmisele veel 5 parimat ala. Mäesuusatamise 16. kabe 17. ja meeste korvpalli võistkonna jagatud 17-22 koht. Lisaks olime ujumises veel 20.

Seekord jäi vald esindamata males ja lauatennises.

Kõik tulemused

N14 naiskond võitis teatevõistluse koosseisus vasakult: Mirta Rajas, Anette Ahu ja Anette Kivimägi. Foto: Margit Ahu