Uudised

15. Eestimaa Suvemängud

Terve Eesti sportis Tartus

15. juuli 2019 

Tartu linnas ja selle ümbruses peeti 12.-14. juulini Eestimaa suvemänge, mis kandsid järjekorranumbrit 15. Mängudel oli esindatud 50 Eesti valda ja 12 linna ligemale 3500 sportlasega. Külalistena lõid kaasa võistlejad Soomest, Poolast, Saksamaalt, Lätist, Venemaalt ja Valgevenest.

Omavahel võeti mõõtu kergejõustikus, orienteerumises, ratsutamises, judos, tõstmises, sangpommispordis, petangis, mälumängus, jalgrattakrossis, discgolfis, tõstmises, laskmises, tennises ja köieveos. Pallimängudest olid esindatud jalg-, korv-, käsi- ja võrkpall. Huvitava võistluse pidasid maha osalevate omavalitsuste juhid. Punkte jagati omavalitsuste ja maakondade arvestuses.

Suurtest, üle 40 000 elanikuga maakondadest oli parim Tartumaa Harju- ja Viljandimaa ees. Väikestest, alla 40 000 elanikuga maakondadest oli parim Järvamaa, edestades Võru- ja Jõgevamaad.

Suurte, üle 8000 elanikuga valdade mõõduvõtu võitis Rae, kellele järgnesid Tartu ja Jõgeva vald. Väikeste, alla 8000 elanikuga valdade arvestuses läks võit Kiili valda. 2. ja 3. koha said vastavalt Alutaguse ja Vinni.

Linnadest jättis võidu koju Tartu, edestades Rakveret ja Paidet.

Tulemused

Alutaguse vald oli esindatud kergejõustikus, mälumängus, discgolfis, petankis, orienteerumises, meeste ja naiste võrkpallis ning juhtide võistlusel.

Kõige parema koha, neljanda, tõid meie petankerid (Jaan Sepp, Oskar Sepp, Andres Veski ja Sveta Veski). Discgolfis saavutati samuti kõrge kuues koht. Hästi mängisid: Oliver Võõbus, Egert Hütt, Airi Kruusma ja Janek Võõbus. Naisvõrkpallurid üllatasid  8nda koha punktidega.

Võistkonnas mängisid Mirjam Vinkler, Marjaana Lepiste, Külli Stroo, Sigrit Saare, Tiia Klaas ja Annika Altoja. Meeste võrkpallis saavutati 17. koht. Tiimi vedasid Jaak Kivend, Taivo Valdur, Marko Kilp, Gert Niinepuu, Virgo Nurgamaa, Helari Pilve, Riivo Rivimets.

Kergejõustik, mis oli kohustuslik ala, saavutasime 20. koha. Tanel Saatman tõi kergejõustikus ainukese ala võidu, kui võitis meeste kettaheite üle 48. meetrise heitega.

Häid kohti tõid veel Allain-Marco Anton, Liset Vähk, Aveli Uustalu, Liisa Säde, Galina Gladõsheva, Mirjam VInkler, Annika Altoja, Danny-Rocco Anton, Kaspar Uustal ja Vane Vähk.

Lisaks tõi vallavanem Tauno Võhmar juhtide võistluselt meile 7. koha punktid. Mälumängus tuli tugevas konkurentsis 18.-20. koha jagamine ja orienteerumises pooliku võistkonnaga 37. koht.

Kokku saime 248. punkti ja kuni 8000 elanikutega valdade seas II koha. Meid edestas Kiili vald (287 punkti) ja kolmandaks jäi Vinni vald (236,5 punkti). Tänan kõiki osalejaid, kes esindasid Alutaguse valda ja spordime ikka sama vägevalt edasi.

galerii