Uudised

Algas uus liikumissari – Liikudes läbi Alutaguse 2019

13.04.2019 toimus Mäetagusel III Kahe Mõisa jooks, mis oli Alutaguse valla liikumissarja „Liikudes läbi Alutaguse“ avaetapiks. See sari sai ellu kutsutud, et propageerida liikumist, kui parimat hea tervise ravimit. Lisaväärtusena tutvustab ka see suurt Alutaguse valda meie oma inimestele ja muidugi ka külalistele. Kõik kuus etapi on üle valla laiali jaotatud ja sari sisaldab väga eriilmelisi etappe. Saab joosta asfaldil, kruusa- ja metsateedel, ranna liivas ja seda nii laugel kui ka künklikul maastikul.

III Kahe Mõisa jooksu põhidistants Pagari mõisa juurest Mäetaguse mõisa juurde on 7km. Seda distantsi sai läbida joostes, käies (kepikõnd) ja ka rattaga. Lisaks oli rajal näha ka lapsekäruga distantsi läbijaid. Kokku läbis 7km distantsi 47 jooksjat, 25 käijat ja 16 ratturit (88).

Naiste klassis võidutses Aveli Uustalu ajaga 29:45. Teiseks tuli Karmel Virkus ja kolmandaks Birgit Barbo. Meeste klassi parim oli Dmitri Aristov ajaga 23:09. Edestades ühe minuti ja ühe sekundiga teiseks tulnud Deniss Košelevi ja ühe minuti ja viieteistkümne sekundiga Allain-Marco Antonit.

Teiste klasside parimad: T16 klassi parim oli Liset Vähk, N35 – Ingrid Ait, M35 – Hannes Normak, N45 – Kaja Jõemets, M45 – Vjatšeslav Košelev.

Kogenenumad naiste- ja meesterahvad jooksid koos noortega Rajakülast Mäetaguse mõisani (2,7km). Kõige kiiremini läbis distantsi poisid 14 klassi osaleja Alex Ojava, kelle aeg oli 10:20. Talle järgnesid M55 klassi võitja Sergey Borisov (10:32) ja Karel Vähk (P14- 10:40).

Teiste klasside parimad: T10 – Anette Ahu, P10 – Marten Virkebau, T12 – Herta Rajas, P12 – Andero Virkebau, T14 – Annyka Priske ja N55 Galina Gladõseva.

Kokku läbis 2,7 km distantsi 30 jooksjat ja 2 käijat. Kõige väiksemaid osalejaid oli meil kokku 27.               

Kõik arvud kokku lüües saame üle 150 osaleja, mis esimese etapi kohta oli täitsa hea tulemus. Loodan järgmistel etappidel rohkem liikujaid näha. 2. etapp toimub 11.mai Tudulinnas ja kannab nime Hüdroelektrijaama jooks.

Aktiivset liikumist soovides!

Alutaguse valla spordispetsialist

Timo Juursalu