Uudised

Alutaguse hõbedal naiste teates

Alutaguse Suusaklubi teatenaiskond koosseisus Herta Rajas, Aveli Uustalu ja Anette Ahu saavutasid 3×5 km distantsil II koha. Viimati suutis Alutaguse Suusaklubi täiskasvanute teates esikolmikus olla 23. aastat tagasi (ehk ükski tänane medali võitja polnud veel sündinud), kui 1999.a aastal teates saavutati III koht koosseisus (Kristina Tärn, Piret Niglas, Tatjana Mannima). 1998 a. oldi samas koosseisus teised. Lisaks on II koht saavutatud veel kaks korda: 1997 aastal koosseisus (Niglas, Mannima, Kristiina Schmidt) ja 1995. aastal (Niglas, Olga Ustinova, Anne Schmidt)

Pildil õnnelikud hõbeda võitjad; vasakult Herta, Anette ja Aveli. Foto: Margit Ahu

Avavahetuses sõitis Herta Rajas, kes tegi väga hea sõidu, kui tuli neljandana oma vahetusest tagasi. Kaotus võitjale 56 sekundit ja kaotus teisele kohale 4 ning kolmandale 2 sekundit. Herta andis vahetuse üle Avelile, kes sõitis päeva parima vahetuse aja ja tõstis võistkonna teisele kohale. Kaotus võitjale vähenes 48 sekundile ja edu kolmanda koha ees pikenes 26. sekundile. Aveli andis vahetuse üle ankrunaisele Anette Ahule. kes tegi samuti väga hea sõidu ja tuli kindla teise kohaga üle finiši joone. Lõpuks kaotus võitjale Ambla Spordiklubile 33 sekundit.

Tulemused

Pühapäeval sõideti maratoni distantsid

Meeste 50 km distantsil olid Alutaguse Suusaklubi esindajad Taavi Lehemaa 7. ja Danny-Rocco Anton 13, naiste 30 km distantsil Aveli Uustalu 5.

Tulemused