Uudised

Alutaguse Sprint 2023

15.02.2023 toimus Pannjärvel Alutaguse Sprint 2023. Esialgu pidi võistlus toimuma Mäetagusel ja Mäetaguse sprindi nime all. Seoses lumeoludega ei saanud sel aastal aga üritust Mäetagusel läbi viia ja sai ka nimi muudetud Alutaguse sprindiks. Võistlus toimus vabatehnikas ja sprindi formaadis. Alutaguse Sprint oli Ida-Virumaa argipäeva suusaõhtute III etapp.

Suusaõhtude kokkuvõte punkte jagati eelsõitude ja vanuseklasside kaupa. Alutaguse Sprindi medalid jagati välja aga distantside põhiselt absoluut klassides. Seega 800m noorte medalid jagati MN10 ja MN13 vahel. Noortel pääses finaali 6 parimat neidu ja noormeest. Kõik teised vanuseklassid läbisid 1350m ja seal pääses edasi 12 parimat meest ja naist. Võistluse loogika on lihtne , et liita vanuseklassid kokku ja pakkuda sellega tiheda konkurentsiga finaale.

Eelsõidu parimad: N10 Anastassia Zolotova; M10 Ivan Zolin; M13 Marten Nurgamaa; N13 Anette Kivimägi; N16 Anette Ahu; M16 Daniil Skvortsov; N Liisa Säde; M Arseni Pustoshnyy; N40 Margit Ahu; M40 Jaan Rea, N50 Galina Gladõševa; M50 Viktor Shemarin; M60 Enn Kiiver.

Alutaguse Sprindi neidude finaali võitis Anette Kivimägi, talle järgnesid Adelina Zaitseva ja Mirell Kuningas. Poiste finaali võitis Andrias Rääst, Marten Nurgamaa ja Marten Virkebau ees.

Naiste finaali võitis Anette Ahu, teiseks tuli Mirta Rajas ja kolmandaks Jelizaveta Trifonova.

Meeste finaali võitis Arseni Pustoshnyy, Nikita Filipjev ja Andero Virkebau ees.