Uudised

Alutaguse vald saavutas kolmanda koha 36. Eesti omavalitsuste talimängudel väikeste valdade arvestuses.

Eesti omavalitsuste talimängud toimusid 29.veebruarist 1.märtsini Viru-Nigula vallas, Rakveres, Haljalas ja Otepääl.
Kokku ligi 1400 sportlast võistles murdmaasuusatamises, mäesuusatamises (mäesuusk ja lumelaud), meeste korvpallis, naiste korvpallis, lauatennises, males, kabes, ujumises ja juhtide võistluses.

Paul Kesküla vasakult kolmas esindamas Alutaguse valda juhtide võistlusel.

Talimängudel võeti mõõtu 9 spordialal, kusjuures omavalitsusel läks arvesse murdmaasuusatamise + 5 spordiala kohapunktid. Üldkokkuvõttes selgitati parimad linnad ning parimad vallad kahes grupis: üle 8 000 elaniku ja kuni 8 000 elanikku.

Alla 8000 elanikuga valdade arvestuses mahtusid kolm omavalitsust lausa 9 punkti sisse: 1. Kiili vald (229 punkti), 2. Põhja-Sakala vald (223) ja 3. Alutaguse vald (220).

Alutaguse valla kabetajad paremal.

Alutaguse võistkond sai punkte aladelt järgnevalt: juhtide võistluselt 7. kohapunktid; naiste korvpallist samuti 7. kohapunktid; murdmaasuusatamises 8. kohapunktid; ujumisest 10. kohapunktid; meeste korvpallist 12. ja kabest 18. kohapunktid. Lauatennises olime 23. ja see jäi varusse.

Naiste korvpalli võistkond

Naiste korvpalli võistkonda kuulusid: Elisaveta Šaškina, Karina Piir, Polina Kiritšenko, Maria Vasar, Johanna Karp, Irina Bahmatova, Riti Marell Paal. pildilt puudub Carolin Mesi.

Murdmaasuusatamises saavutasid naised teatevõistluses 10. ja mehed 14. koha. Parimad individuaal tulemused tegid Herta Rajas (5. koht N16 klassis), (6.koht ja 9. koht Meeste klassis), Liset Vähk (9. koht N18 klassis) ja Margit Ahu ja Liisa Säde (8. koht ja 9. koht N35 klassis). Veel osalesid , Anette Ahu, Mirta Rajas, Anette Kivimägi, Joonas Nurgamaa, Karel Vähk ja Jegor Jefremov,

Meeste korvpalli võistkonda kuulusid: Jaanus Pärnpuu, Toomas Valdre, Allan-Erik Elp, Janar Aleksandrov, Andres Pärnpuu, Ülar Sala, Arend Küttim

Ujumises esindasid valda: Marek Peet (5. koht rinnuli ja 9. koht vabastiilis M40 klassis), Ester Juuse (8. koht selili ja rinnuli ning 9. koht vabastiilis), Jan Aas (8. koht selilie M40 klassis), Nikolai Ofitserov (8. koht selili M16 klassis) Kristjan Lembinen, Jegor Busujev ja Oksana Savtsuk.

Kabe võistkonda kuulusid: Peedu Talviste, Jevgeni Jendõletov, Reet Karu, Oliver Võõbus ja Jelisaveta Päll.

Lauatennist mängisid: Kaldi Pikas, Alar Palm, Annika Kaljumäe, Aita Murdsalu ja Robi Tooming.

Juhtide võistlusel esindas meie valda Paul Kesküla.

Tänan kõiki sportlike valla kodanike, et nad tulid välja ja esindasid valda oma parima sooritusega! Kasutan võimalust ja kutsun kõiki aktiivselt enda soovist teada andma mulle, et osaleda 45. Eesti Omavalitsuste suvemängudel 11.-12. juuli Paides. Spordialad: kergejõustik, meeste võrkpall, naiste võrkpall, jalgrattakross, orienteerumine, petank, mälumäng, tennis, köievedu, discgolf ja juhtide võistlus.