Uudised

Alutaguse vald võitis 35. Eesti omavalitsuste talimängudel väikeste valdade arvestuses.

Kevadise ilmaga toimunud talimängudel sai spordirõõmu osaliseks üle 1500 inimese, nendest 55 olid Alutaguselt.

2.-3. märtsil Kadrinas toimunud 35. Eesti omavalitsuste talimängudel osales 1618 sportlast 50 omavalitsusest.

Talimängudel võeti mõõtu 9 spordialal, kusjuures omavalitsusel läks arvesse murdmaasuusatamise + 5 spordiala kohapunktid. Üldkokkuvõttes selgitati parimad linnad ning parimad vallad kahes grupis: üle 8 000 elaniku ja kuni 8 000 elanikku.
Väikeste valdade arvestuses mahtusid kolm esimest esindust 5 kohapunkti sisse ning paremusjärjestus oli järgmine: Alutaguse (230 punkti), Kiili (228) ja Viru – Nigula vald(225).

Alutaguse võistkond sai punkte aladelt järgnevalt: murdmaasuusatamises 4. kohapunktid; juhtide võistluselt 7. kohapunktid; naiste korvpallist 9. kohapunktid; kabest samuti 9. kohapunktid; meeste korvpallist 10. kohapunktid ja ujumisest 13. kohapunktid. Mäesuusatamises olime 15. ja see jäi varusse.

Murdmaasuusatamises saavutasid naised teatevõistluses 5. ja mehed 7. koha. Parimad individuaal tulemused tegid Aveli Uustalu (1. koht naiste klassis), Danny-Rocco Anton (3. koht M18 klassis), Allain-Marco Anton (4.koht M18 klassis), Tõnu Reinov (4. koht M50 klassis) ja Margit Ahu (6.koht N35 klassis). Veel osalesid Herta Rajas, Liset Vähk, Anette Ahu, Mirta Rajas, Anette Sarapuu, Heleri Titto, Merlin Sepp, Aile Sarapuu, Jan-Martti Jaanipere, Pavel Paiste, Ahu Ülo, Liisa Säde, Kristjan Lepik, Jan Aas ja Timo Juursalu.

Meeste korvpalli võistkonda kuulusid: Martin Laanemets, Markus Laanemets, Allan-Erik Elp, Urmet Roosimägi, Ülar Sala, Jaanus Pärnpuu, Aivar Grüning.

Ujumises esindasid valda: Marek Peet, Roland Peet, Ester Juuse, Jolan Aas, Tõnu Reinov.

Mäesuuska ja lumelauda tegid: Erki Rajamets, Kaarel Karri, Madis Kuslap, Karl-Joosep Karp ja Marek Mihhailov.

Peedu Talviste kabetamas

Kabe võistkonda kuulusid: Peedu Talviste, Jevgeni Jendõletov, Reet Karu, Oliver Võõbus ja Jelisaveta Päll.

Naiste korvpalli võistkonda kuulusid: Riti Marell Paal, Annika Kaljumäe , Mirjam Vinkler, Marjaana Lepiste, Annette-Laura Tõks, Jekaterina Tõks , Johanna Karp, Carolin Mesi

Naiskorvpallurid

Juhtide võistlusel esindasid meie valda Kairi Soomer ja Oleg Kuznetsov.

Lisaks aitas võistkonna kokku panemisel kaasa Taavi Toomel.

Tahan tänada kõike neid, et nad tulid välja ja esindasid valda oma parima sportliku sooritusega! Kasutan võimalust ja kutsun kõiki aktiivselt enda soovist teada andma mulle, et osaleda Eestimaa Suvemängudel 12.-14. juuli Tartus.