Uudised

Alutaguse vald võitis 38. Eesti omavalitsuste talimängud Elvas

Eesti omavalitsuste talimängud toimusid 4.-5. märtsil. Mängudel osales ligi 1400 sportlast 55 omavalitsusest üle Eesti, kes võistlesid erinevatel spordialadel. Mängud hõlmasid murdmaasuusatamist, mäesuusatamist, kabet, malet, lauatennist, meeste ja naiste korvpalli ning omavalitusjuhtide võistlust.

Talimängude avamisel osales Eesti Vabariigi President Alar Karis ning sõna võtsid ka Eestimaa Spordiliit Jõud president Helir-Valdor Seeder ja Elva vallavanem Priit Värv.
Pingelises heitluses selgusid parimad omavalitsused kavas olnud aladel. Kokkuvõttes saavutas üle 8 000 elanikuga valdade arvestuses esikoha üle mitme aasta taas Tartu vald. Rae vald saavutas teise ja Viljandi vald kolmanda koha. „Väikeste“, kuni 8 000 elanikuga valdade arvestuses saavutas Alutaguse vald napi 1 punktilise võidu Luunja valla ees. Kolmandaks tuli Kiili valla esindus.

Alutaguse valda esindasid suusatajad, ujujad, nais- ja meeskorvpallurid, kabetajad ja vallavanem juhtide võistlusel.

Kõige paremini läks meil suusatamises, kus tulime kõikide omavalitsuste peale teisele kohale. Alutagusest oli parem ainult Tartu vald. Naiste teate teine koht ja individuaalselt kaks hõbedat Aveli Uustalu naiste ning Anette Ahu N16 klassis. Medalile sõitis veel Joonas Nurgamaa M16 vanuseklassis.

Suure üllatuse tegid aga ujujad, kui saavutasid kõikide omavalitsuste järjekorras III koha. Segateates saavutati 8. koht ja mitu esikolmiku kohta.

Vallavanem Tauno Võhmar tõi seitsmenda koha punktid. Naiskorvpallurid saavutasid 8. koha. Kabetajad saavutasid 11. koha ja meeste korvpall jäi jagama 17.-22. kohta.