Uudised

Alutagusel selgusid discgolfi harrastajate meistrid

Harrastajate meistrivõistlustel discgolfis toimus pühapäeval viimane finaalide päev, kus selgusid tänavused Eesti meistrid 2020.

Kokku kogunes Ida-Virumaale mõõtu võtma 360 mängijat kuues divisjonis – MA2, MA3, MA4, FA2, MA40, MA50. Kohal oli kogu Eesti harrastajate paremik, kõige suurem osalejate arv oli MA3 võistlusklassis, kus kirjas oli 114 osalejat.

MA2 divisjonis võidutses Siim Sinikalda (161 viset), paremuselt teise tulemuse tegi Tarmo Tammemäe (164 viset). Väga haruldane oli aga võitlus kolmandale kohale, kus peale kolme pikka päeva olid viis meest viigis. Kiire lõppmängu järel võidutses Karl-Martin Marrandi (167 viset).

MA3 divisjonis esimese koha viis Hiiumaale Madis Aal (169 viset), teise koha saavutas Kaarel Kaldvee (169 viset), kellele järgnes kolmanda koha saavutanud Sander Tamberg (170 viset).

MA4 divisjonis, tuli esimesele kohale Jüri Karus (168 viset), teiseks mängis ennast Hannes Kurn (169 viset) ja kolmanda koha võitis Marko Välinurm (169 viset).

Naistest võttis võidu Maria Liivamägi (202 viset) kui edastas teise koha saavutanud Eleri Pastakit (205 viset) ja kolmanda tulemuse teinud Celin Lannusalu (206 viset).

Meesseenioride 40+ divisjonis läks võit Rihet Luikmäele (178 viset), teise koha tulemuse tegi Joel Ruubelile (184 viset) ning kolmandaks mängis ennast Heiko Liiv (185 viset).

Meesseenioride 50+ divisjonis suutis seekord parimat mängu näidata Üllar Rego (183 viset), kes edestas teise koha saavutanud Kalle Kivi (197 viset) ja kolmandaks tulnud Andres Kaske (204 viset).

Võistluspäevade jooksul visati kahel korral ketas korvi otse tiialalt. Täpse tööga said hakkama Jorgan Šeffer ja Gerald Kivirand.

Mäetagusel suutis 11. korvile kõige lähemale visata Rene Kolsar ( 2.16 m) ja 17. korvile Raido Galjaev ( 33.5 cm). Alutagusel oli kaks parimat snaiprit Marek Mihhailov, kes 18. korvil lennutas ketta 79 cm kaugusele ja teisel päeval Tarmo Tammemäe, kes 9. rajal sai hakkama 74 cm kauguse tabamusega.