Uudised

Aveli Uustalu alustas suusatamise hooaega suurepäraselt

Eesti murdmaasuusatamise koondisesse kuuluv Alutaguse Suusaklubi liige Aveli Uustalu alustas hooaega Põhja-Soomes. Olosel toimunud esimese lume võistlusel jõudis ta tugevas konkurentsis klassikasprindis eelsõidust kindlalt edasi veerandfinaali. Aveli näitas 1,4 km pikkusel sprindiringil 46 startija seas 15. aega. Eelsõidu kiireimale, tänavu paarissprindis olümpiavõitjaks tulnud sakslannale Victoria Carlile jäi ta alla 13,5 sekundiga, ent oli Eesti naistest parim. Veerandfinaalist Uustalu edasi ei pääsenud ja kokkuvõttes sai ta 21. koha.

Aveli Uustalu teenis elu esimesed maailma karika punktid

25. novembril peetud maailma karika avaetapil oli Aveli veel paremas hoos. Eelsõidus sõitis välja 35. koha ning edasipääsust jäi puudu natukene üle kahe sekundi. Et alates sellest hooajast saavad maailma karika sarjas punkte individuaaldistantside 50 paremat, siis teenis Aveli selle sõiduga ka elu esimesed 16 maailma karika punkti.

Päev hiljem 26.11 klassika distantsil 10km saavutas Aveli 53. koha.