Uudised

Baltic Disc Golf Championship Alutaguse Open 2022

Ida-Virumaal Alutaguse ja Lüganuse vallas toimus Baltic Disc Golf Championship Alutaguse Open 2022, mis on osa suurest Euro Tourist. See meelitas kohale üle maailma tuntud mängijaid. Teiste seas registreerus esialgu 10 miljoni dollarilise lepinguga mängija Paul McBeth, kuid kahjuks tema siiski loobus võistlusest. Kohal olid aga näiteks kanadalane Thomas Gilbert ja ameeriklane Nate Perkins. Tuntuimatest eestlastest osalesid võistlusel Silver Lätt, Mathias Villota, Kristo Raik, Rasmus Metsamaa ja Henar Ruudna. Paraku jäi koroona tõttu sel korral eemale Kristin Tattar. Keiti Tätte, Kaidi Allsalu ja Albert Tamm tuuritavad USA-s ega saanud kohale sõita. Tõusvatest tähtedest mängis näiteks Kristi Unt, kes võitis äsja lõppenud Pro Ehitus Discgolfi Karikasarja.


Meeste põhiklassis tuli võitjaks Thomas Gilbert Kanadast, naiste seas saavutas esikoha Kristi Unt Eestist.
Noor mängija Mauri Villmann pakkus kanadalasest Thomas Gilbertile finaalis kõva konkurentsi. Viigiseisus oldi mitmel korral, kuid kaks korvi enne lõppu tekkinud ühepunktiline vahe püsis lõpuni. Villmann võitis hõbeda ja pronksile tuli veel teinegi eestlane – Henar Ruudna.
Kolmepäevast võistlust hakkas juba esimesest ringist juhtima Kanadast pärit Gilbert, ent Villmann püsis tihedalt tema kannul. Pärast kaht päeva oli vahe endiselt üks vise ja finaalis tuli anda endast kõik. Võitlus oli tasavägine ja veel kaks korvi enne lõppu olid mehed ühel pulgal.
Eelviimasel korvil eksis Villmann avaviskega. Ketas lõikas trajektoori läbi puuokste, mis peatasid hoo ning seetõttu oli korvini jõudmiseks vaja veel üht pikka viset. Gilberti ketas maandus 11 meetri kaugusel korvist, kuid otsustavat viset ta teha ei suutnud. See jättis Villmannile võimaluse viiki hoida, kuid ka tema pidi pingele alla vanduma ja eksis kolmandat viset tehes.
Viimane korv soosib julgeid. Piisavalt distantsilt on võimalik par 4 lihtsasti kaheks mängida ja publik ootas mõlemalt kindlat rünnakut.
Esimesena viimast korvi alustanud Gilberti avavise maandus korvist umbes 20 meetri kaugusele. Villmann otsustas mängida targalt, mitte võtta riski. Ta tegi lühema kontrollitud viske, lähenes turvaliselt korvi all ja võttis birdie. Gilbert, kes oli ühe viskega ees, ei hakanud pika putiga riskima, vaid viskas samuti korvi alla ja tõstis võiduputi sisse.
Kolmandat kohta jäid jagama Henar Ruudna ja soomlane Tuomas Hyytiäinen. Kiire lõppmänguga selgitati pronksikoht juba esimesel korvil. Mõlema avavise oli üsna mugavas putitsoonis. Soomlase vise oli napilt ringist väljas, kuid ta eksis korvi tabamisel. Ruudna sooritas kindla puti ja võttis kolmanda koha.

Foto: Kadri Palta


Parimad selgitati kokku 12. erinevas divisjonis. Väga palju osalisi oli Alutaguse Eagle discgolfi klubist! Vaatame siis üle meie parimad tulemused!

MA2: Tähtsaimas amatöör divisjonis läks meil väga hästi! Taivo Valduri kindel mäng ja Hristo Neilandi imelised ringid Mäetagusel tõid meile lõpuks kaksikvõidu! MA3: Selles divisjonis olid meie lootused Jarko Kooli peal. Tema kaks esimest ringi ei olnud päris need, mis oleks poiss ise lootnud, aga viimane ring Alutagusel tõi ta jagama kolmandat kohta. Playoffis tuli võit esimeselt rajalt ja poodiumi koht oligi olemas! Tubli!

MA4: Amatööride nõrgemais divisjonis oli meie esindajaid palju. Ja võtsime maksimumi! Danny-Rocco Anton võttis liidri positsiooni sisse kohe esimesel ringi ja ega enam järgi andnud. Võit oli ülekaalukas. Teist kohta suutis lõpuni hoida Sven Normak ja kolmandaks tõusis super viimase päevaga Karl Pill. Neljandaks jäi Ringo Krilovs. Ehk nelik võit! Super!

MA4 liidrid rajale minemas Foto: Margit Kurvits

FA2: Nais-amatöörides oli meil võistlemas Anu Normak. Kahjuks seekord eelmise aasta võitu kaitsta ei õnnestunud, playoffi kaotus Alutaguse kolmandalt rajalt tähendas seekord pronks medalit. Tubli sellegipoolest!

MJ18: Juuniorites oli võistlemas 2 meie poissi. Võistlus oli tihe kõik kolm päeva, aga lõpuks 2 esimest kohta seekord Läti poistele. Oliver Võõbus kolmas ja Egert Hütt viies.

MP50: Meie vahest edukaim divisjon seekord parim polnud kahjuks. Aga 1 medal meile ikkagi tuli. Ago Sambla tuli pronksile!

Ehk kokkuvõtteks meie klubi poolt igati korda läinud nädalavahetus!

Peakorraldaja Timo Juursalu oli nädalavahetusega väga rahul. Oma kõnes tänas ta kõiki sponsoreid, abilisi, mängijaid ja head ilma!