Uudised

EDGL-i Karikasari 2019 sai alguse Mäetaguse discgolfipargist.

E27.04.2019 algas EDGL-i karikasari 2019. Esimene etapp peeti Mäetaguse discgolfipargis Alutaguse vallas, Ida-Virumaal. Võistluste peakohtunikuks oli Timo Juursalu ja ürituse korraldasid Alutaguse Eagle koostöös Eesti Discgolfi Liiduga. Laupäeval mängisid professionaalide klassi ja pühapäeval amatööride klassid. Laupäeval oli esindatud neli divisjoni – MPO, FPO, MP40 ja MP50. Ilm oli suviselt soe ja teise ringi ajal tõusis ka tuul, mis tegi mängimise raskemaks. Osalejaid oli kokku 90 ehk täismaja.

Naiste avatud divisjonis võttis kindla võidu väga hea mänguga Liis Päid (+8).

Liis: Võidu tõi mulle korralik soojendus enne võistlust, enesekindlus ja õigete ketaste valik. Ma usaldasin kogu aeg iseennast ja teadsin mida teen, jah ikka tuli vigu sisse aga üldiselt jäin rahule. Üleeelmine aasta andsin esikoha ümbermängimisega ära, see aasta ei jätnud võimalust kellelgi järgi tulla. Mul oli ka avatud rajal väike distantsieelis. Oli radu, kus mina sain birdiet puttida, samal ajal läksid teised kindla pari peale välja. Aga rõhutaks veelkord, et enda ketaste tundmine oli siis eduvõti. Kaks ringi päevas sellises kuumuses ja sellisel raja oli raske aga kuidagi olin mentaalselt üle sellest väsimusest ja tahtsin väga võita.

Kuidas hindad Mäetaguse discgolfiparki?

Mäetaguse rada on üks minu lemmikutest – pikk ja raske rada. Paneb iga mängija korralikult proovile. Kui ilm ei ole ideaalne on see rada kohe veel raskem, aga väga hästi hooldatud ja iga korraga läheb aina paremaks.

Mis plaanid see aasta seoses EDGL-i karikasarjaga on?

Seeaasta teen 3/4 EDGL-i kaasa. Kõrvemaa etapi ajal olen küll Soomes, Tali Openil, aga Elva ja Jõulumäe on kindlasti plaanis.

Teist ja kolmandat kohta jäid jagama Madli Vaht ja Merit Fjodorov (+21). Ümbermängimise käigus sai teise koha karika Madli.

MP50 klassis võitis valitsev Eesti meister Hillar Neiland (+20) teiseks tuli Tõnu Talimaa (+26) ja kolmandaks Alar Lehtmets (+37). Hillar rääkis, et teine ring osutust füüsiliselt väga  raskeks. Samuti oli ka vaimselt raske ennast kokku võtta. Hillar: Kõik, kes arvavad, et discgolf on lihtne ala, siis nad võiks proovida kaks ringi mängida Mäetaguse discgolfipargis. Minu ainuke mõte oli, et kodurajal ei tohi teiseks jääda. Karikasarja teen kaasa ja sihin üldvõitu.

MP40 klassis saavutas võidu Tarmo Vilipõld, kes kommenteeris enda mängu järgnevalt.

Mänguplaan oli paigas ja enam vähem ka töötas. Plaan oli võimalikult turvaliselt mängida, ilma liigseid riske võtmata ja kus võimalik seal birdie ära võtta.

Tarmo tulemus oli -2 viset parile. Talle järgnesid Markko Kivi (0) ja Margo Peters (+4).

Kuidas hindad Mäetaguse discgolfiparki? (vastab Tarmo Vilipõld)

Mäetaguse discgolfipark on minu arust kindlasti üks Eesti paremaid. Pole seal küll liiga palju mänginud, aga kindlasti üks märgusõna seal on “tuul”. Iseenesest mulle meeldivad sellised avatud ja pigem raskemad rajad.

Plaan kindlasti kõik EDGL sarja etapid kaasa teha ja üldkokkuvõttes võimalikult hea koht saavutada. See nädal seisab ees Innova Baltic Tour – Zarazai Open Leedus ja siis järgmine nädal EDGL-i karikasarja Kõrvemaa osavõistlus.

Meeste avatud klassis võttis võidu -14 viskega parile (kahe ringi keskmine pdga reiting 1020) Kristo Raik. Teiseks jäeti valitsev Eesti meister ja Mäetaguse rajarekordi omanik Albert Tamm. Kolmas koht tuli ümber mängida. Karika sai endale Rasmus Metsamaa, kuid väga hea võistluse tegi meeste klassis Euroopa kolmas juunior Robin Lepik. Nende tulemus siis -4 viset parile. Osalejaid kokku 57.

Kristo Raik: Võistluspäev kulges minu jaoks väga hästi! Valmistasin keha ja vaimu võistlemiseks ette ning läksin oma parimat andma. Esimesel ringil leidsin päris mitu OB-d üles avadraividega, aga lähenemistega suutsin parid realiseerida ja tulemust hoida. Teisele ringile vastu minnes ütlesin endale: “ANNA KUUMA!” Teadsin, et Albertiga läheb lahinguks ja nii oligi, viimased neli rada olid väga põnevad. Kui ma ei eksi, siis vahe enne 16ndat rada oli kõigest 2 punkti, aga pärast seda kui olime mõlemad PARid võtnud 16ndal, siis teadsin, mida teha tuleb, et uks sulgeda. Veelkord aitäh kõigile võistlejatele, kellega mul oli au puulis koos mängida ja suur kummardus Timo Juursalu & co. ees, kes võistlused alati väga heal tasemel läbi viivad. Aitäh Eesti Discgolfi Liit heade emotsioonide eest!

Plaan on teha kaasa kogu karikasari. Annan oma parima kindlasti! Häid ja talendikaid mängijaid on palju, kui suudan fookust hoida nagu Mäetagusel, siis on kõik võimalik.

Mäetaguse (-ja Alutaguse) rada on mulle aastate jooksul südamelähedaseks saanud, siin on toimunud nii mitmeid kõrgetasemelisi võistlusi, mis on loonud palju häid emotsioone. Mäetaguse rada tekitab sellise tõelise discgolfipargi tunde!

Pühapäeval amatöörklassidest olid võistlustules järgmised divisjonid: MA3, FA3 ja MJ18.

Pühapäeval tõusis tuul veelgi aga temperatuur langes oluliselt. Oli pigem selline varakevadine ilm. Osalejaid olid täismaja. Seekord lausa lisasime ühe raja juurde ja rada mahutas 95 osalejat.

MJ18 divisjon käis kõva võitlus võidu peale. Peale kahte ringi jäid Mattias Villota ja Mauri Villmann viiki. Ümbermängimise käigus eksis Mauri kohe avaviskel, kui vise sattus piiridest välja (OB-sse). Mattias võttis kindla kolme ja sellega ka võidu. Mõlemale siis päeva parimad tulemused -3 viset alla pari. Kolmandaks jäi Simar Villmann.

FA3 divisjonis võitis Terje Sangernebo tulemusega +44, teiseks tuli Heidi Talumaa (+48) ja kolmandas Anna-Grete Arak (+53).

MA3 divisjonis võitis väga hea esimese ringiga Ivar Turja tulemusega +6. Talle järgnesid Mairo Suve (+11) ja külaline Ukrainast Serhii Abdurashidov (+11), kes mängisid teise koha peale ümber. Ümbermängimise võitis Mairo.