Uudised

Eesti ammulaskjad saavutasid maailmameistrivõistlustel hulgaliselt auhinnalisi kohti.

WCSA (WORLD CROSSBOW SHOOTING ASSOCIATION) poolt korraldatud MMil saavutasid eesti ammulaskjad riikide arvestuses kõrgeid kohti, saades kokku 7 kulda, 3 hõbedat, 2 pronksi.

Eelmise aasta 8. WCSA siselaskmise maailmameistrivõistlustel näitasid eesti ammulaskjad maailma taset. Kuna pandeemia tõttu on reisimine piiratud, toimusid võistlused virtuaalselt posti teel. Kokku osales MM-il 59 maailma parimat ammulaskjat. Osa võeti nii kergeammu kui ka keskaegse ammu võistlusklassis.

Kergeammu naiste vanuseklassis saavutas esikoha Viljandi ammuklubi Nool ambur Merike Kahk (1188 punkti). Meestest sai kuldmedali kaela Teet Tagapere (1184 punkti) ning hõbemedali omanikuks Ain Järvesaar (1178 punkti), mõlemad Häädemeeste amburite klubist. Rita Raud (AK Nool) saavutas 1174 punktiga naiste seenior vanuseklassis kulla ning Sale Leppik (Häädemeeste AK) 1104 punktiga teise koha. Juunioride vanuseklassis võidutsesid Häädemeeste amburite klubi liikmed Rihard Järvesaar (982 punkti), Robert Järvesaar (864 punkti) ning 808 punktiga saavutas pronksi Rait Tagapere. Võistkondlikul arvestusel ei olnud eestlastele vastast ning nii omistasid Merike Kahk, Teet Tagapere ja Ain Järvesaar endale ühe kulla veel juurde (3550 punkti) edestades teiseks jäänud austraalasi (3419 punkti) ja kolmandaks tulnud rootslasi (3374 punkti).

Keskaegse ammuga näitas täpsust Meelis Pällo, kes 1068 punktiga võitjaks tuli. Samas võistlusklassis saavutas Arvi Eek 969 punktiga võiduka kolmanda koha. Mõlemad Alutaguse ammuklubi SILEX esindajad. Võistkondlikus arvestuses tulid Meelis Pällo, Arvi Eek ning Ain Järvesaar rootslaste ees esimeseks.

Eesti Amburite Liidu peasekretär Ain Järvesaar rõõmustab ja tunneb uhkust kõikide võistlejate üle. “Eesti Amburite Liit tähistab sellel aastal enda 45. tegutsemisaastat ning mul on hea meel, et meie amburid on jätkuvalt maailma tasemel ning suudavad tuua koju kõrgeid kohti pea igalt võistluselt. Lisaks on veel märkimisväärne, et WCSA ametlikke maailmarekordeid on eestlaste käes suisa 26.” Pandeemia tõttu toimusid võistlused esmakordselt posti teel. “MMile saadetud tulemused lasti eelmise aasta lõpus Häädemeeste spordihoones. Tänu korraldajate heale tööle, ei tekitanud meil see õnneks ühtegi probleemi. Juba on teada, et ka järgmised suuremad võistlused toimuvad samamoodi. See on lihtsalt uus reaalsus, millega peame harjuma,” lisab Järvesaar.