Uudised

Ida-Virumaa meistrivõistlused discgolfis 2019

Kõigepealt täname kõiki osalejaid ja toetajaid!
Meil on hea meel, et discgolf Ida-Virumaal kasvab iga aastaga ja sellel aastal osales maakonna meistrivõistlustel juba 50 võistlejat. See aasta võisteldi Alutaguse ja Voka discgolfiparkides. Alutaguse Eagle juhatus

Nüüd aga tulemuste juurde. MPO – Teist aastat järjest tuli Ida-Virumaa meistriks Hristo Neiland, kes ei jätnud teistele just väga palju võimalusi. Liidriohjad juba avapäeval (tulemus -7) haaranud Hristo suutis sama tulemuse mängida ka teisel päeval Voka discgolf pargis ja kokku -14 ning MPO divisjonis I koht.
Teise koha peale oli aga kandidaate rohkem, kui üks. Pärast esimest ringi Alutaguse Kuldse kotka rajal hoidis teist kohta Markus Laanemets -6ga ja talle järgnesid Andrus Lehismets -4, Ago Sambla -4, Martin Aul -3 ja Timo Juursalu -2.
Teisel päeval löödi kaardid segamini ning teise koha omanik vahetus mitmeid kordi, aga ringi lõpuks oli kahel mehel välja mängitud sama tulemus (Andrus Lehismets ja Martin Aul) -8 kokku ja ees ootas ümbermängimine. Ümbermängimise tulemusel võttis võidu Lehismets teisel rajal, kus Martin eksis oma kolmandal viskel 10m kauguselt ning Andrus suutis 5m pealt kolmanda viske sisse visata.

MPO
1. Hristo Neiland
2. Andrus Lehismets
3. Martin Aul

FPO – Naiste klassis mängis kokku 4 mängijat võib öelda, et selles divisjonis jagati medalid alles kõige viimaste radadega. Pärast avapäeva oli küll Aveli liider +12ga, aga talle järgnesid kohe Külli +14 ja Elys +16. Niisiis läks kõik teisele päevale ja kuigi Elys suutis mängida kõige parema tulemuse teisel päeval +10, siis sellest ei piisanud. Aveli mängis tulemuseks +12 ja Külli +11 ning esikolmik oli selge.

FPO
1. Aveli Uustalu
2. Külli Stroo
3. Elys Sepp

MP40 – MP40 klassis oli osalejaid 7. Pärast Kuldse Kotka ringi oli liider Sven Paist +2, talle järgnesid Peep Lepikult +5 ja Hillar Neiland +5. Kuigi edu tundus päris turvaline, siis teine päev raputas seisu korralikult ning tänu heale teisele ringile (-3) tõusis esimeseks Peep Lepikul, teiseks Hillar Neiland ning kolmandaks hoopis Janek Võõbus.

MP40
1. Peep Lepikult
2. Hillar Neiland
3. Janek Võõbus

IDA-VIRUMAA paremusjärjestus
1. Hillar Neiland
2. Janek Võõbus
3. Sven Paist

MJ18 – Juunioridel sellel aastal 3 mängijat, Andre-Rene Jõemaa võttis küll kindla võidu aga vaatamata sellele oli Ida-Virumaa tiitlile mängu rohkem, kui küll. Pärast teist ringi olid Oliver Võõbus ja Egert Hütt viigis ja järgnes ümbermängimine kolmel esimesel rajal. Pärast esimest kahte rada ei suudetud ära otsustada, kellele tiitel läheb ning alles kolmandal rajal suutis Oliver näidata täpsemat kätt putil ja esikoht seega Oliverile.

MJ18
1. Andre-Rene Jõemaa
2. Oliver Võõbus
3. Egert Hütt

Ida-Virumaa arvestus
1. Oliver Võõbus
2. Egert Hütt

Harrastajad – Kokku 14 mängijat. Esikoha peale käis tuline andmine, pärast esimest ringi tundus, et konkurentsis on 4 meest: Rein Viiol (+5), Taivo Valdur (+5), Matis Kool (+6) ja Uno Rego (+7). Teisel päeval aga andis Rein teistele võimaluse ja otsustas kestvuskrossil osaleda discgolfi asemel. Võit läks Matis Koolile, kellele järgnes Taivo Valdur ja kolmandaks suutis ennast mängida harrastajate seas parima ringi teinud (0) Jüri Kivest.

Harrastajad
1. Matis Kool
2. Taivo Valdur
3. Jüri Kivest

Ida-Virumaa meistrivõistlused paarismängus

Edasijõudnud – Kokku 12 paari. Esimene ring „Best shot“ mängiti Alutaguse Kuldsel kotkal. Pärast esimest ringi jagasid esimest kohta Silver Koni/Martin Aul ja Andrus Lehismets/Hristo Neiland tulemusega -13, nendele järgnesid Markus Laanemets/Taivo Pällo -8.

Teisel päeval mängiti „Tough shot“ formaati Voka discgolf pargis ja kohe algusest said hea hoo sisse Andrus Lehismets ja Hristo Neiland. Ilma suuremate eksimusteta suudeti rada läbida tulemusega -5 ja võeti kindel esimene koht. Teisele kohale maandusid seega Silver Koni ja Martin Aul. Kolmanda koha peale pretendeerisid Markus Laanemets/Taivo Pällo ja Timo Juursalu/Allain-Marco Anton. 17ndal (108m) rajal suutis Taivo Pällo, aga esimese viskega ketta korvi saata ning tõusta uuesti kolmanda koha mängu. Pärast 18 rada oldi Timo ja Marcoga viigis ning ümbermängimise käigus võtsid kolmanda koha Markus ja Taivo.

Edasijõudnud
1. Andrus Lehismets/Hristo Neiland
2. Silver Koni/Martin Aul
3. Markus Laanemets/Taivo Pällo

Ida-Virumaa arvestus
1. Andrus Lehismets/Hristo Neiland
2. Markus Laanemets/Taivo Pällo
3. Timo Juursalu/Allain-Marco Anton

Harrastajad – Kokku 9 paari. Pärast esimest ringi juhtisid Külli Stroo/Taivo Valdur, teist kohta jagasid Janek Võõbus/Uno Rego ja Marko Viimsalu/Allan Valk. Teine ring liidrite suhtes muudatusi ei toonud ning võit läks Küllile ja Taivole! Teisele kohale tõusid Hillar Neiland ja Madis Kõrvoja lükates kolmandaks Janek Võõbuse ja Uno Rego.

Harrastajad
1. Külli Stroo/Taivo Valdur
2. Hillar Neiland/Madis Kõrvoja
3. Janek Võõbus/Uno Rego

Pildid autasustamisest https://drive.google.com/…/1-m_SuGy0f3zt1WYWpPhCoIVRSQYH-t0…

Õnnitleme kõiki võitjaid ja kohtume järgmisel aastal!