Uudised

Ida Motoklubi korraldas kolmandat korda kestvuskrossi võistlused “Illuka sügis 2022”.

Kestvuskrossi Eesti meistri- ja karikavõistluste viimane etapp toimus Illuka liivarajal, kus soolode arvestuses tuli võitjaks Indrek Mägi Väike-Maarjast.

Osalejaid tuli üle Eesti, ka Lätist ja Soomest kokku 111, nende hulgas oli 27 võistlejat neljarattaliste sõidus.Ida- Virumaalt oli 20 võistlejat, nende seas 8 Ida Motoklubist.

Päev algas 65cc ja 85cc klassi noorte sõiduga. Raja pikkus oli ca 2 km. 65cc klassi sõit kestis 40 minutit ja 85cc klassi sõit 60 minutit. 65cc klassi esikoha võitnud Enri Lustus jõudis teha 12 ringi. 85cc klassi esikoha võitnud Sten- Kevin Toomela sõitis 18 ringi.

Võistluste peakohtunikuks oli Marko Saareke, kes on oma ala professionaal. Ta käib erinevatel võistlustel üle maailma ja kuulub Rahvusvahelise Mootorratta Föderatsiooni komisjoni. Kõik oli korraldatud rangete reeglite kohaselt.

E-2 klassi esikolmiku moodustasid Indrek Mägi, Tanel Rauk ja Christopher Talli.
Enduro klassi esikolmiku moodustasid Riho Keerme, Ragnar Valdstein ja Jarmo Lehiste.
Hobi C esi kolmikusse kuulusid Riho Unt, Kert Kikkas ja Rait Palm.

Esimest korda korraldati omaette klass kohalikule karikale “Ida- Viru meister”. Selles klassis said osaleda need, kes elavad või on elanud Ida- Virumaal. Esikolmikusse kuulusid Tanel Rauk, Riho Keerme ja Riho Unt.

Päeva lõpupoole poolteist tundi kestnud neljarattaliste sõidu võitis viiekordne Euroopa meister Kevin Saar, kes suutis ca 5 km raja läbida 13 korda.

Korralduse poole pealt sujus kõik hästi ja ilmataadiga vedas samuti. Kõik said nautida natuke tuulist, kuid päikeselist ilma liivasel pinnal, ütles rajameister Mati Reilent.

Suured tänud toetajatele- Kuusakoski, Alutaguse vald, Cramo, Vikingmodum, Tööriistamarket, Autoekspert, Stokker, Forklift, Tallmac, Sildes Auto, Yappi Sushi, Reilent keretööd, Mõttus puhastusteenused ja Moder Grupp.

Illuka kestvuskrossi detailsemad tulemused leitavad siit:
https://speedhive.mylaps.com/Sessions/6848233