Uudised

Illukal toimus kestvuskrossi võistlus.

Ida Motoklubi korraldas neljandat korda oma tegutsemisaja jooksul kestvuskrossi võistlused Illuka liivarajal, kus toimus EMV III etapp ja EKV IV etapp. Osalejaid tuli üle Eesti ja üks Lätist – kokku 90 võistlejat, nende hulgas oli väikesed 14, soolo klassis 57 ja neljarattalisi 19. Päev algas 65cc ja 85cc klassi noorte sõiduga. Raja pikkus oli ca 2 km. 65cc klassi sõit kestis 40 minutit ja 85cc klassi sõit 60 minutit.
65cc masinaklassis oli parim Enri Lustus (Sõmerpalu MK), teiseks jäi Erki Raudnagel (MTÜ SEK) ja kolmandaks tuli Aston Kõiv (Kagu Motoklubi). 85cc klassi võit läks Karl Teesalule (RedMoto Racing), teiseks tuli Gregor Lootus (Motoextreme) ja kolmas koht läks Mattias Tamekantile.
Peale väikeste sõitu järgnes soolode arvestus. E-1, E-2, Enduro, Hobi B masinaklasside sõit kestis 2 tundi,  Veteran 40+, Hobi C sõit kestis 1,5 tundi ja  Hobi D, Naised, Seenior 50+ sõit kestis 1 tund. Liivaraja pikkuseks on 5 km. Rada oli suletud nädal enne võistlusi. Raja ettevalmistamine oli keeruline, kuna ilm oli vihmane ja varakult läks pimedaks. Kokkuvõttes läks kõik hästi, osalejad olid rajaga rahul ja võistluspäeval oli ilm lausa päikeseline.

Eesti meistrivõistluste arvestuses võttis E-1 klassi esikoha Henri Möll (KTL Racing), tema järel tulid Tõnu Kallast (Paikuse Motoklubi) ja Otto Mattias Rootalu (KTL Racing). E-2 klassi parim oli Tanel Rauk (Jõhvi Motoklubi), teisena lõpetas Raido Nei (Seltec Racing) ja kolmandaks tuli Endrik Raal (Paikuse Motoklubi). Poodiumi fotol on E- 2 klassi parimad. Enduro võistlusklassi võitis Riho Keerme (Jõhvi Motoklubi), teise koha sai Rünno Jõeäär ja kolmas oli Priit Raid (AMK Kalev). Veteranide võistlusklassi poodiumi kõrgeimal astmel oli Toomas Palmissaar (Pärnu Motoclub), teine koht läks Erki Tärnole (Motoextreme) ja kolmandaks jäi Eerik Hein (Sõmerpalu MK).Päeva lõpupoole poolteist tundi kestnud neljarattaliste sõidu võitis Euroopa meistrivõistluste pronksmedali omanik Karl Robin Rillo, kes suutis ca 5 km raja läbida 13 korda.
Võistluste peakohtunikuks oli Marko Saareke Pärnust.
Suured tänud toetajatele- Alutaguse vald, Jazz pesulad, Jako Trans, Livo Trans, Cramo, Vikingmodum, Stokker, Forklift, Tallmac, Sildes Auto, Billimor piljardipubi jpt.
Üritus oli pealtvaatajatele tasuta. Korraldajad lubavad, et järgmisel aastal näeb samuti võidusõitu.