Uudised

Jõhvi lahtised ja Ida-Virumaa meistrivõistlused võrkpallis meeskondadele 2021

Võistlustel osales neli võistkonda, kuigi esialgselt oli huvitatuid rohkem. Kuna võistkondi oli vähe, siis kohapeal otsustasime mängida kolme geimivõiduni. Mängisime kahel väljakul. Loosi tahtel läksid esimestes kohtumistes vastamisi Jõhvi Spordikool ja Alutaguse ning Narva
Põhjaranna Võrkpalliklubi ja Sillamäe. Kui esimesel väljakul ei olnud Alutaguse võistkonnal probleemi Jõhvi SK alistamisega: esimene geim 25:10, teine 25:7. Kolmandas geimis lasksid nad end lõdvaks ja geimi alguses läks Jõhvi SK juhtima 6:3. Nad juhtisid veel 11:7 ja 13:11, siis sai Alutaguse 5 punkti järjest ja läksid juhtima 16:13. Edasi sai Jõhvi SK ainult 3 punkti ja kaotasid selle geimi 16:25 ning kogu mängu 0:3. Teisel väljakul toimunud kohtumine Narva Põhjaranna VK ja Sillamäe vahel oli hoopis tasavägisem. Esimese geimi alguses läks Sillamäe juhtima 5:2, narvakad jõudsid viigini seisul 12:12. Edasi vahetati punkte seisuni 17:17, siis said narvakad 3 punkti järjest, kuid Sillamäe suutis seisu viigistada 21:21. Geimi lõpus oli aga kindlam Põhjaranna VK ja võitis geimi tulemusega 25:21. Teises geimis Sillamäe mäng ei laabunud ja nad kaotasid selle 14:25. Kolmandas aga võtsid end kokku ja mängisid punkt-punkti mängu seisuni 17:17. Nüüd said narvakad 3 punkti järjest, millele Sillamäe vastas 5 punktiga seisuks 22:20. Narvakatele punkt, Sillamäele kaks punkti, veel punkt narvakatele ja geimilõpupunkt Sillamäele seisuks 25:22. Neljas geim algas narvakate juhtimisel, olles kogu aeg paaripunktilises eduseisus. Sillamäe suutis seisu viigistada alles seisul 22:22. Edasi vahetati punkte seisuni 26:26, geimi lõpp aga kuulus ikkagi narvakatele 28:26 ja kogu mäng 3:1. Teises voorus läksid vastamisi kaotuseta võistkonnad – Põhjaranna VK ja Alutaguse ning kaotustega võistkonnad Jõhvi SK ja Sillamäe. Esimeses kahes geimis ei suutnud narvakad Alutagusele üldse vastupanu osutada: need kaotati tulemusega vastavalt 12:25 ja 13:25. Mäng hakkas neil laabuma alles kolmandas geimis või võttis Alutaguse mängu juba liiga kergelt. Kohe geimi alguses läks Põhjaranna VK juhtima 7:4, Alutaguse jõudis viigini seisul 10:10 ja viik püsis seisuni 15:15. Edasi sai Alutaguse punkti, millele narvakad vastasid nelja punktiga. Alutaguse võttis end kokku ja vastas samuti nelja punktiga järjest ning läksid ise juhtima 20:19. Narvakatelt uuesti kaks punkti, millele Alutaguse vastas ühe punktiga. Narva lisas ühe punkti, kuid Alutaguse lõpetas geimi nelja punktiga järjest seisuks 25:22 ning kogu mäng neile 3:0. Teisel väljakul alustas Sillamäe hästi, minnes esimese geimi alguses juhtima 7:4, kuid Jõhvi poisid suutsid mängu viigistada ja ette minna kui said kolm punkti järjest. Sillamäe vastas kahe punktiga, kuid siis sai Jõhvi 6 punkti ja geimi lõpus veel 4 punkti järjest ning võitis geimi 25:20. Teise geimi alguses läks Sillamäe 6:0 juhtima ja juhtisid veel 13:6 ning 18:10, kuid siis saabus neil täielik mõõn kui Jõhvi sai 7 punkti järjest ja paaril korral veel 3 punkti järjest. Nii võitis ka teise geimi Jõhvi SK 25:21. Ka kolmandas geimis läks Sillamäe kohe juhtima, kuid eduseisu nad hoida ei suutnud ja kaotasid selle 16:25 ning kogu mängu 0:3. Viimases voorus läksid 2.-3. kohta selgitama Narva Põhjaranna VK ja Jõhvi SK ning esikohta kindlustama Alutaguse seni mõlemad kohtumised kaotanud Sillamäe vastu. Esimeses geimis läks Jõhvi 8:3, 13:8 ja 18:14 juhtima, kuid vähehaaval suutsid narvakad geimi lõpuks jõuda punkti kaugusele seisuks 23:24 kui said 4 punkti järjest. Jõhvi suutis ikkagi geimi lõpetada enda kasuks 25:23. Teises geimis läksid narvakad juhtima 8:4, 16:9. Jõhvi suutis kaotusseisu vähendada seisuks 18:22 kui said 5 punkti järjest. Aga geimi lõpp kuulus ikkagi narvakatele 25:21. Kolmandas geimis ei tulnud Jõhvil mäng välja ja see kaotati 15:25. Neljandas geimis nad kosusid uuesti ja läksid juhtima 10:8. Siis said aga Narva omad 4 punkti järjest ja läksid omakorda juhtima ning seda eduseisu nad käest ei lasknudki ning võitsid geimi 25:22, kogu mängu 3:1. Esimeses kahes geimis ei andnud Alutaguse Sillamäele üldse sõnaõigust – need võideti 25:19 ja 25:15. Kolmandas geimis lasti end jällegi lõdvaks ja Sillamäe mängis võrdselt seisuni 18:18. Peale seda aga saadi vaid üks punkt ja geim Alutagusele 25:19 ning kogu kohtumine 3:0. Kõige suurem tähelepanek sellel turniiril oli, et väga palju tehti servivigu: nii kogenud mängijad kui noored.

Tekst ja pilt: Aime Luuk

I koht – Alutaguse – tagareast vasakult Kristjan Palm, Karl Liiva, Jaak Kivend , eesreas vasakult: Margus Hindreus, Toomas Stroo ja Taivo Valdur

II koht – Narva Põhjaranna VK – Artur Klink, Aleksei Rubannikov, Pavel
Makarenkov, Mark Pihlakas, Aleksei Šilkin, Andrei Zaitsev, Valeri Zaitsev
III koht – Jõhvi SK – Ilja Lobossok, Aleksandr Mokan, Ilja Hlobõstin, Jegor Bulajev, Bogdan Fedortšenko, Pavel Grintšak, Aleksei Grinkevitš, Andrei Solovjov, Jevgeni Jažõkov – treener Valeri Kulatšenko

4 koht – Sillamäe – Aleksandr Korn, Oleksii Bilous, Daniil Bassov, Igor Sabenin, Anastassija Barõševa, Vjatšeslav Bulatov, Platon Karelin