Uudised

Liikudes läbi Alutaguse – III Ümber Kuremäe kloostri jooks

02.06. toimus Liikudes läbi Alutaguse kolmas etapp. Kolmas etapp viis osalejad Kuremäele, kus toimus juba järjekorras kolmas Ümber Kuremäe kloostri jooks. 2015. aastal spordiklubi Muraka poolt ellu kutsutud jooks sai oma järje peale kahte vahe aastat.

Seekord oli Tillujooksu stardis 26 tulevast aktiivset liikujat.

Liikudes läbi Alutaguse liikumissari sai ellu kutsutud, et propageerida liikumist, kui parimat hea tervise ravimit. Lisaväärtusena tutvustab ka see suurt Alutaguse valda meie oma inimestele ja muidugi ka külalistele. Kõik kuus etapi on üle valla laiali jaotatud ja sari sisaldab väga eriilmelisi etappe. Saab joosta asfaldil, kruusa- ja metsateedel, ranna liivas ja seda nii laugel kui ka künklikul maastikul.

3. ja 10. km start

3. km distantsil osales kokku 32 jooksjat, 7 kõndijat ja 2 ratturit. Parima aja jooksis välja M55+ vanuseklassi võitja Sergey Borisov (11:15). Teiste klasside võitjad: T10 – Anette Ahu, P10 – Marten Nurgamaa, T12 – Herta Rajas (oli ka kiireim naissoost distantsi läbija (12:08), P12 – Andero Virkebau, T14 – Keitlyn Kuningas, P14 – Karel Vähk.

Alutaguse abivallavanem Oleg Kuznetsov ja abipolitseinikud aitasid turvata üritust.

10. km distantsil lõpetas 32 jooksjat, 8 kõndijat ja 2 ratturit. Parima aja jooksis välja oodatult Meeste klassi võitja Dmitri Aristov, kes läbis 10. km distantsi 34 minuti ja 24 sekundiga. Teiste klasside võitjad: Naised – Aveli Uustalu (kiireim naine – 42:04), N35 – Ingrit Ait, M35 – Ilja Djuba, N45 – Kaja Jõemets ja M45 – Vjatšeslav Košelev.