Uudised

Liikudes läbi Alutaguse jooksusari 2020 kokkuvõte

Sari pidi alguse saama kevadel Kindrali jooksuga aga nagu te kõik teate, siis Covid-19 pandeemia tõttu muutus siin maailmas palju. Kindrali jooksu pidime ära jätma ja mitmeid etappe edasi lükkama. Kui olukord stabiliseerus saime jooksusarjaga pihta hakata ja kokku sai korraldatud viis etappi planeeritud kuuest. Arvestades aastat siis väga hea tulemus. Kokku osales 5. etapil 292 erinevat osalejat ja osaluskordi kokku oli 499 ehk 100 osalejat keskmiselt etapi kohta (aasta varem oli keskmine 104). Ka need näitajad on rahuldavad. Vanima osaleja  sünniaasta oli 1937 ja noorim alles sellel aastal sündinu ning keskmine osaleja vanus 22 aastat.

Etapid toimusid Pagarilt Mäetagusele, Alajõe rannas, Illukalt Kuremäele, Iisakus ja Tudulinnas. Vaatamisväärsusi kui palju mida avastada või meelde tuletada (mõisad, sild, hüdroelektrijaam, jõed, järved, klooster, liivarand, kirik, vaatetorn). Seekord oli ka ilmataat meiega arvestavam ja enamus etappe möödus väga ilusa ilma saatel. Mis saab järgmisest aastast? Üritame kindlasti jätkata sarjaga aga ootan startidesse endiselt rohkem Alutaguse valla rahvast. Kus olete? Tulge liikuma!!!

Suurimad tänud lähevad Liikudes läbi Alutaguse jooksusarja peasponsoritele, kelleks olid Alutaguse vald, Mäetaguse Mõisa Hotel ja Spa, Alutaguse Puhke- ja spordikeskus ning Ida-Virumaa spordiliit. Väga suureks abiks olid radade ohutumaks muutmisel Eesti Politsei- ja Piirivalveamet ja Alutaguse noortekeskused. Tänan ka kõiki kohtunike, kes aitasid sarja läbi viia ja eriti Maarika Raja, tänu kellele kõik osalejad said tulemused kirja.

Kokkuvõttes tulid jooksusarja võitjateks: T10 Anette Kivimägi, P10 Marten Nurgamaa, T13 Herta Rajas, P13 Joonas Nurgamaa, P16 Karel Vähk ( kõik Alutaguse suusaklubi/ Alutaguse vald), T16 Julia Kisseljova (KJK Sillamäe Kalev), Naised Kristina Dzjuba (Tallinn), Mehed Dmitri Aristov (Kohtla-Järve), N35 Ele Luuk (Oü Corrigo/Toila vald), M35 Ilja Dzjuba (Tallinn), N45 Mariliis Kurs (SK Järve/Toila vald), M45 Vjatšeslav Košelev (KJK Sillamäe Kalev), N55+ Kaja Jõemets ja M55+ Igor Škubel ( mõlemad Jõhvi vald).

Kokkuvõte tulemused

Kahe mõisa jooksu tulemused

Rääbisejooksu tulemused

Ümber Kuremäe kloostri jooksu tulemused

Iisaku rahvajooksu tulemused

Hüdroelektrijaama jooksu tulemused

Aitäh osalemise ja toetuse eest!