Uudised

Optibet rahvaliiga Ida Regioon võitis Alutaguse KK

Optibet rahvaliiga Ida Regioon lõppes laupäeval väga kaasahaarava finaaliga, kus kohtusid põhiturniiri võitja BC Narva/Narva-Jõesuu Linnavalitsus ja Alutaguse. Esimesest sekundist sai Narva võistkond kohe hea hoo sisse ning tundus, et väljakuperemehed on minemas kohe algusest oma teed võites esimese veerandi 29:21. Siis aga Alutaguse mehed said esimeset ehmatusest üle ja tegid väga hea teise veerandi, mis võideti 16:27 ning poolajaks olid numbrid tablool 45:48 Alutagusele.
Kolmas veerandaeg oli rabe mõlema võistkonna poolt, kuid Alutaguse suutis natukene rohkem skoorida ja võita veerand 18:14.
Viimast veerandaega alustati 7 punktilisest eduseisust, mille suutis aga Narva tasa mängida. Alutaguse poolelt head mängu näidanud Karl Teppo sai aga 5 minutit enne mängu lõppu viienda vea ning pidi edasist pingilt jälgima. 15 sekundit enne mängu lõppu oli tablool veel viik 78:78, kuid sellele järgnes Alutaguse rünnak, kus Kert Kasemets tabas korvile läbiminekul lähiviske ja viis Alutaguse 80:78 ette. Narvale jäi veel 7 sekundit rünnata, kuid selle aja jooksul ei suudetud palli korvi toimetada ning Alutaguse võttis lõpuks 80:78 võidu.

Finaali MVPks tunnistati Kert Kasemets, kes viskas lõpuks 23p, võttis 6 lauapalli ja jagas 5 resultatiivset söötu. Efektiivsus näitaja jäi Kerdile 27. Teda toetas viie veaga välja kukkunud Karl Teppo 29 punktiga.
Kaotajate parimad olid Aleksandr Ragni 23 punkti ja 17 lauapalli ja Maksim Korotkov 17 punkti ning 10 lauapalli.

Pronksi kohtumises läksid vastamisi Lüganuse ja KK Hito/BC Karjamaa. Selles kohtumises suurt pinget ei tekkinud, kui Lüganuse võitis esimese veerandi 33:16 ning poolajaks juhiti juba 53:30. Mängu lõpp seis jäi 100:61. Lüganuse poolelt tõid Henry Tammann 20 punkti ja Reijo Peenema 17 punkti.KK HITO poolelt tõid Rando Dehterev ja Reigo Niglas kumbki 16 punkti.