Uudised

Selgitati Ida-Virumaa meistrid discgolfis

Indrek Harlamov, Timo Juursalu, Jarko Kool

19.-20. septembril selgitati Mäetaguse ja Kiviõli discgolfi parkides Ida-Virumaa meistrid individuaal-ja paarismängus.

Kokku osales viies erinevas divisjonis 58 mängijat. Esimesel päeval, mis toimus Mäetaguse discgolfi pargis olid parimad MPO klassis Timo Juursalu -1 parile, Allain-Marco Anton +3 parile, Jarko Kool +3 parile ja Indrek Harlamov +3 parile. Teisel päeval suutis Juursalu oma 4 viskelist edu hoida ning mängides skoori -4 andis ka tasuks Ida-Virumaa meistritiitli. Teisele kohale oli aga pretendente kolm ning lõpuks mängisid viiki Harlamov ja Kool, kes suundusid pärast ringi ümbermängimisele, kust võitjana väljus Harlamov.

MPO

 1. Timo Juursalu
 2. Inderk Harlamov
 3. Jarko Kool

Elys Sepp, Külli Stroo, Anu Normak

Naiste divisjonis olid asjad natukene selgemad, sest +16ga hoidis esikohta enda käes Külli Stroo ning talle järgnesid Elys Sepp +23 ja Anu Normak +34. Teisel päeval muutusi ei tulnud, kuigi Elys mängis ühe viskega paremini (+10), kui Külli (+11), siis lõpp tulemust see ei muutnud.

FPO

 1. Külli Stroo
 2. Elys Sepp
 3. Anu Normak

Raimond Reiska, Ago Sambla, Marko Viimsalu

Pro Master 40+ divisjonis olid pärast esimest päeva kaks meest teistelt eest ära rebinud Ago Sambla +4 ja Raimond Reiska +5. Neile järgnesid Marko Viimsalu +12 ja Sven Paist +13. Teisel päeval läksid asjad veelgi huvitavamaks. Ago ja Raimond mängisid kassi ja hiire mängu ning liider vahetus peaaegu pärast igat korvi. Lõpuks pani oma paremuse maksma siiski Ago võttes 9ndalt rajalt eagle ning võites sellega ka Ida-Virumaa tiitli. Kolmandale kohale tuli Marko Viimsalu, kes mängis viimase ringi Kiviõli pargis +2.

MP40

 1. Ago Sambla
 2. Raimond Reiska
 3. Marko Viimsalu

Oliver Võõbus, Egert Hütt

Juuniorides oli samuti seis väga tasavägine. Egert Hütt oli tulemusega +11 oma konkurendi ja ühtlasi valitseva Ida-Virumaa meistri Oliver Võõbusest ühe viskega ees! Kiviõlis näitas head mängu Egert, kes viskas 15ndal rajal ka hole-in-one’i ning ringi tulemus -3 oli Oliverile sellel korral liiast. Esimene koht Egertile ja teine Oliverile. Kolmandaks tuli Andre-Rene Jõemaa, kes ei läinud küll Ida-Virumaa arvestusse kirja.

MJ18

 1. Egert Hütt
 2. Oliver Võõbus
 3. Andre-Rene Jõemaa

Uno Rego, Rait Niinep

Harrastajatest oli pärast esimest päeva kindlalt liidripositsioonil Uno Rego +10 talle järgnesid Imre Kurs +17 ning +18 tulemusega olid lausa 3 meest Lehar Almiste, Rait Niinep ja Ardo Päll. Finaalringile minnes oli Uno vahe vastaste jaoks ikkagi liiga suur ja esimest kohta enam keegi püüda ei suutnud. Uno Rego tulemus viimasel päeval +7 ning temast sai ka uus Ida-Virumaa meister. Teisele kohale tuli Tarvo Leesik, kes ümbermängus edestas Rait Niinepit.

TULEMUSED

Paarismängus peeti arevestust kahes erinevas divisjonis eliit ja harrastajad. Mängiti kahes formaadis, esimesel päeval best shot ehk parimast viskest ja teisel päeval tough shot ehk halvimast viskest.

Eliit klassis läks võistlustulle 14 paari ning harrastajates 11.

Pärast esimest ringi Mäetaguse discgolfi pargis jagasid eliidis esimest kohta Andrus Lehismets/Hristo Neiland ja Timo Juursalu/Janek Vallimäe skooriga -8 parile. Neile järgnesid Taivo Valdur/Külli Stroo -6. Harrastajates olid parimad Avo Sambla/Elys Sepp tulemusega 0 ning nende järel tulid Jüri Kivest/Imre Kurs ja Silver Smitt/Jarmo Koppel +4.

Teisel päeval mängiti “punkt punkti” mängu, kus liidripositsioon vaheldus mitmel korral. Kaks paari läksid omateed ning heitlus meistritiitlile kulges peaaegu, et viimase korvini. Siiski olid lõpus kindlamad Timo Juursalu ja Janek Vallimäe ning teiseks tulid valitsevad meistrid Andrus Lehismets ja Hristo Neiland. Paar rada enne lõppu olid Taivo ja Külli kolmandas kohas kinni, kui paar eksimust ning lõpuks tuli leppida neljanda kohaga. Kolmandaks mängisid ennast isa ja poeg Tarmo Hütt ja Egert Hütt.

Harrastajates muutus olukord aga nii palju, et esimeseks tulid Jüri Kivest/Imre Kurs, teiseks tulid Hendry Kullamäe/Ivo Rohula ja kolmandaks Avo Sambla/Elys Sepp. Kuna Ivo Rohula aga ei ole Ida-Virumaaga otseselt seotud, siis Ida-Virumaa esikolmikusse tõusid Ringo Krilovs ja Kristo Noorhani.

Eliit

 1. Timo Juursalu/Janek Vallimäe
 2. Andrus Lehismets/Hristo Neiland
 3. Tarmo Hütt/Egert Hütt

Harrastajad

 1. Jüri Kivest/Imre Kurs
 2. Hendry Kullamäe/Ivo Rohula
 3. Avo Sambla/Elys Sepp

Ida-Virumaa arvestuses

 1. Jüri Kivest/Imre Kurs
 2. Avo Sambla/Elys Sepp
 3. Ringo Krilovs/Kristo Noorhani

TULEMUSED