Uudised

Tallinna Teletorni trepijooks

Pühapäeval, 2.aprillil 2023 peetud Tallinna Teletorni trepijooks oli viimane võistlus trepijooksu karikasarjast ning ühtlasi ka Eesti Meistrivõistlused trepijooksus. Karikasarja üldarvestuses osalemiseks tuli joosta vähemalt 5-l etapil ja Alutaguselt võitis sarja kolmanda koha meeste arvestuses Kristjan Roosvald ning naistest kõigil etappidel esikohad saanud Kaisa Kukk.

Võidukas Kaisa Kukk foto: Marek Peet

Eesti MV-te arvestuses saavutati Alutaguse vallast: meesveteranide klassi hõbemedal Marek Peet, meeste klassi pronksmedal Kristjan Roosvald ja naistest tuli Eesti meistriks trepijooksus Kaisa Kukk, kes võitis ka naiste üldarvestuses esikoha. Tallinna Teletorni trepijooksul osales 63 võistlejat 7 erinevast riigist s.h olid kohal trepijooksu maailma meeste esinumber Wah Soi Ching Malaysiast ja naiste maailma nr 4 Inglismaalt Verity Rees. Meeste rajarekordi 4:10 purustamisest jäi Chingil puudu 3 sekundit. Samuti jäi püsima naiste rajarekord 5:40, mis on 2019.a joostud Kaisa Kukk’e poolt. Sel korral lõpetas Kukk ajaga 5:43.

Alutaguse medalid vasakult: Kristjan Rooglaid, Kaisa Kukk ja Marek Peet foto:erakogu