Uudised

Ümber Kuremäe kloostri jooksu võitsid Dmitri Aristov ja Aveli Uustalu

Ida-Virumaa jooksusari jätkus pühapäeval 14. augustil viienda etapiga, ümber Kuremäe kloostri jooksuga. Kavas oli kolm võistlusdistantsi, mehed läbisid 10 km, naised 5 km ning noored 1.3km.

Noorte jooksu kiireim oli Karl Miko Põdra 05.06. Talle järgnesid Eryk Krawczyk, Jegor Andrejev. Neidudest kiirem oli Maria Petrištševa ajaga 05.50. Ainult sekundiga katoas talle Lia Meribel Pelenen, kolmandaks tuli Britta Krilovs.

1,3km jooksu tulemused

10 km distantsi võitis Dmitri Aristov (Treeningpartner) läbides võistlusmaa ajaga 35.39. Andrei Škubel, Aristovi klubikaaslane, jäi maha 1 minuti ja 58 sekundiga (tulemuseks 37.37) ning pälvis teise koha. Kolmas oli Allain-Marco Anton (Alutaguse suusaklubi) ajaga 38.15.

10km jooksu tulemused

Meeste esikolmik foto: Katrin P

Aveli Uustalu oli ainus võistleja, kes 5 km distantsi 20 minutist kiiremini läbis. Alutaguse suusaklubi esindavale jooksjale fikseeriti lõpuajaks 19.50. Kiireim mees oli distantsi teisena lõpetanud Igor Krawczyk (21.28). Naissoost teisena lõpetas Herta Rajas, kes võitis N16 vanuseklassi ajaga 21.48 ning kolmanda Anette Ahu, kes samuti võitis oma vanuseklassi (N14), (23.15, mõlemad Alutaguse suusaklubist).

5km jooksu tulemused

Naiste esikolmik foto: Katrin P

Kokku sai tulemuse kirja 94 osavõtjat.

Ida-Virumaa jooksusarjas on jäänud veel kaks etappi, Toila rahvajooks toimub 2. septembril ning Jõhvi rahvajooks 24. septembril.