Uudised

Võistkondlikud Maailmameistrivõistlused 2019 – Alutaguse vald võõrustas esimest korda maailmameistrivõistlusi

21.08.-24.08. Alutaguse vald, Mäetaguse discgolfi park. Üks 18 kuuline tsükkel on läbi saanud. Jah, just nii palju võtab aega, et viia hea mõte korraldamisest MM-i piduliku lõpetamise hetkeni. Sellesse perioodi mahuvad (alates avaliku pakkumise väljakuulutamisest) idee viimine mõttekaaslasteni, meeskonna moodustamine, pakkumise koostamine koos eelarve koostamisega, vajalike toetuskirjade kogumine (EOK, kohalik omavalitsus, meediaprtner jne), konkursi võitmine. Sealt edasi – võistluste sümboolika väljatöötamine, lepingulised läbirääkimised WFDF-ga ning siis lõputud Skype koosolekud erinevate välismaa ametnikega ja palju-palju muud huvitavat ja ebahuvitavat. Ning muidugi pidev tõestamine – ME SAAME HAKKAMA. Ning hakkama me saime, WFDF World Team Championships 2019 on ajalugu. Me võõrustasime 16 riiki ja muidugi olime esindatud ka ise. Kohal olid ka WFDF-i kõrged ametnikud, eesotsas president Robert „Nob“ Rauch’ga eesotsas ning saime ürituse korraldusele väga kõrge hinnangu. Ning see ei ole sõnakõlks, me üllatasime oma väliskolleege ja külalisi hea organiseeritusega ja ladusa võistluse korraldamisega. Timo Juursalu vedas oma meeskonnaga endale omaselt võistlused laitmatult läbi. EDGL-i meeskond Timo vedamisel ja Merje, Raineri ja Jako abiga said hästi hakkama. Lisaks veel tagatoa võlurid Maarika Raja ja Helen Mast, kes hoidsid skooridega seonduva oma kindla kontrolli all, erinevalt individuaalvõistlustest oli formaat oluliselt erinev ning päris keeruline. Avo Sambla saatis korda tõelise logistilise ime, Tallinnast Jõhvi ja tagasi ning lisaks kohapealne tiimide logistiline virrvarr said korraldatud ilma tõrgeteta. Suur hulk noori vabatahtlikke, kes olid määre selle suure mehhanismi töös hoidmisel. Ning muidugi Ele-Riin Kullamä Golovin, kes hoidis kogu infovoo kontrolli all. Aitäh teile kõigile, teiega läheks luurele alati!

Võistlused!

Maailmameistriks tuli Soome koondis kapten Janne Hirsimäki vedamisel, kui finaalis alistasid nad kindlalt Saksamaa. Koduseinte toel sai kodumaale jäetud medal! Tagantjärele saame endale vaid õnne soovida, õnne soovida kapteni valiku puhul. Aitäh Raimo, Sa tegid täpselt seda, mida Sinult oodati. Meeskond oli kui üks mees eesmärgi nimel heitlemas ning Sa ise mängisid auga oma koha välja. Soovime õnne äärmiselt õnnestunud koondise valiku puhul. Maris Perendi, Mathias Villota, Mauri Villmann, Kristo Raik, Siim Isup, Rasmus Metsamaa, Sven Pajus, Raimo Kimmel – te olete Maailmameistrivõistluste medalistid! Koondis kaotas kogu turniiri vältel vaid ühe matši ning see matš kaotati maailmameistritele. Kõik koos ja igaüks eraldi esindas Eestit parimal moel ning teie saavutus on maksimumilähedane. Aitäh Raimo, aitäh KOONDIS!

tulemused

Partnerid!

Selline suur ettevõtmine ei saa kuidagi õnnestuda ilma meie toetajateta. Alutaguse vald on toetanud juba pikki aastaid discgolfi edenemist Ida-Virumaal, nii ka sedakorda ei jäänud Tauno Võhmari juhitav omavalitsus pealtvaatajaks ning suur tänu MM-i toetamise eest. Eesti Kultuurkapitalist on saanud Eesti Discgolfi Liidu püsipartner, juba mitmeid kordi on Kultuukapitali toetusel discgolfi Eestis edendatud, aitäh! Sportland ja Nike on taaskord pildis, juba mitmendat tiitlivõistlust on Eesti rahvuskoondise vorm silmapaistvaim, aitäh selle vahva koostöö eest! Postimees Grupp – ilma spordiala piisava kajastuseta ei ole seda spordiala olemaski, ei saagi olla paremat meediapartnerit kui Baltimaade suurim meediakontsern, aitäh kajastamast meie tegemisi! Discraft toetas vahvat võistlust imeilusate ketastega, aitäh! VCU tootis väga kvaliteetsed ja ilusad särgid korraldajatele, aitäh! Ning muidugi veelkord – Alutaguse Eagle võrdväärse partnerina nii WFDF-le kui ka EDGL-le, aitäh!

pildid – Margit Kurvits tekst Rein Rotmeister

päev – https://wtdgc2019.com/gallery/day-1/

päev – https://wtdgc2019.com/gallery/day-2/

päev – https://wtdgc2019.com/gallery/day-3/

päev – https://wtdgc2019.com/gallery/day-4/

Videod