Uudised

Wienerberger Eesti Juuniorite, Seeniorite ja Harrastajate meistrivõistlused discgolfis 2023

Möödunud nädalavahetusel toimusid meil siin Ida-Virumaal väga suured discgolfi võistlused, kus välja jagati kokku 13 medali komplekti. Kohal oli kokku 352 discgolfarit üle Eesti. Võistlused toimusid kolmes gruppis ja iga grupp mängis kolme päeva jooksul kahes discgolfpargis: Alutaguse – Iisaku – Mäetaguse. Ilm kolme päeva vältel oli vägagi Eesti suvele kohane: oli päikest ja vihma, oli tuult kui tuulevaikust. Ehk pigem ikka kõike, mida Eesti suvel pakkuda on. Aga see kõik tegi asja ainult veelgi põnevamaks!

Aga kuidas läks Alutaguse Eagle klubil? Võistlutules oli tervelt 36 klubiliiget! Vaatame järgi:

MP50 oli vast nende võistluste niinimetatud “Kuninglik” divisjon. Võistlemas kokku 24 osalist. Eagle klubi jaoks pigem alati selline väga edukas divisjon. Saime ka seekord medali! Nimelt suutis end pronksile mängida Üllar “Regonaator” Rego! Väga tubli!

3. Üllar Rego -1

4. Ago Sambla +4

T6. Janek Võõbus +7

15. Margus Teelahk +13

Eesti meistriks krooniti Eno Juul -13, hõbedal Priit Paenurm -3 ja pronksil “Regonaator” -1ga.

MP60 divisjonis oli kõrges mängus meie raudvara Hillar Neiland! Enne finaalpäeval teisel kohal olnud Hillaril kahjuks viimane ring nii hästi ei õnnestunud ja pidi leppima kokkuvõttes viienda kohaga. Teda segas kõrvapõletik… Tubli sellegipoolest!

5. Hillar Neiland +14

MJ18 ehk vanemaid juunioreid oli kokku osalemas 16. Kuld medal läks Lääne-Virumaale, Kristjan Jõe-le (Tamsalu DG). Võiduga teenis Kristjan ka pääsme EMV-le. Paljud õnned meie kangele konkurendile! Meie klubi kahjuks medalit seekord ei saanud. Ehk järgmine aasta siis.

9. Oliver Võõbus 0

15. Joonas Puur +15

16. Roomet Leinbock +30

MJ15 ehk nooremad juuniorid. Seal osalisi kokku 8 ja kindla favoriidina krooniti Eesti meistriks Egert Hütt! Võit tuli kokkuvõttes 3 viskelise eduga! Hea töö Eku!

1. Egert Hütt -17

Egert võitis ka talvised meistrivõistlused see aasta. Topelt meister! Teine oli Uku Gregor Randes -14 ja kolmas Taaniel Mehine -13.

FJ18 ehk tüdrukute divisjonis oli kokku 3 osalist. Nende kolme hulgas oli Eagle klubi väga edukalt esindamas Meriliis Uustalu, kes suutis lõpuks 5 viskelise eduga kuldmedali võita! Super!

1. Meriliis Uustalu +27

Meriliis saavutas talvistel hõbemedali. Nüüd aga on medal kuldne! Teine oli Kariina-Mia Tats +32 ja kolmas Carmen Sammelselg +56

FA2 divisjonis oli naisi stardis kokku 18. Meie klubil läks väga hästi! Eesti meistriks krooniti Aveli Uustalu! Väga tubli mäng! Väga head mängu näitas ka Anu Normak, kes vägagi rääkis kaasa medalite jagamises. Tubli Anu!

1. Aveli Uustalu +13

4. Anu Normak +19

Aveli võit tuli väga raskelt, kuna pärast kolme ringi läks vaja playoffi. Võit tuli PO teisel rajal. Teine Anneli Ostrat +13 ja kolmas (autasutamise ajaks juba koduteel) Jaana Üksik +15. Avelil nüüd kohe varsti minek Jõulumäele, et võistelda medalite peale FPO divisjonis!

MA2 divisjon ja osalisi kokku 94! Meie klubil läks väga hästi, kuna viimase päeva hot roundiga (-9, PDGA 1003!) teenis pronksmedali Taivo Pällo! Kuldmedalist samas jäi lahutama ainult 1 vise… aga hästi igaljuhul! Lisaks medalile sai Taivo omale pääsme osaleda Eesti Meistrivõistlustel Jõulemäel augusti alguses!

T73 Sven Normak +6

Esikoht tuli välja selgitada playoffis. Meistriks krooniti Sander Kotkas -16. Teine Heiki Kaldmaa samuti -16 ja pronksil Taivo Pällo -15

MA3 divisjon ja kokku tervelt 105 osalist! Vahed oli mega väiksed, draamat jagus palju! Võistlemas oli palju Eagle klubi liikmeid, aga kahjuks medalit seekord saada ei õnnestunud.