Liikudes läbi Alutaguse -Kokkuvõte

Kõikidel etapidel osalenud

Liikudes läbi Alutaguse 2019

Aastal 2019 käivitati Alutaguse vallas uus jooksusari ´´Liikudes läbi Alutaguse´´. Sarja mõte nagu ka moto ütleb, kaasata inimesi liikuma ja ühtlasi teha seda Alutaguse valla territooriumi eripaigus. Nii mitmedki osalejad tunnistasid, et polnud siin või seal enne käinudki. Etapid toimusid Pagarilt Mäetagusele, Tudulinnas, Kuremäel, Pannjärvel, Alajõel ja Iisakus. Vaatamisväärsusi kui palju mida avastada või meelde tuletada (mõisad, sild, hüdroelektrijaam, jõed, järved, klooster, liivarand, kirik, vaatetorn). Ilmataat oli see aasta kuidagi kiuslik olid meil see aasta kas jahedad või vihmased. Järvede jooksu aeg oli jälle liigne palavus. Kõige parema ilma saime sarja viimasel etapil Iisakus. Üldjoontes võib esimese aasta osaluskordadega rahule jääda. Etappide peale kokku tuli 629 osaluskorda. Enim oli neid Kahe Mõisa jooksul, kus neid oli 149. Järgnesid Iisaku ja Kuremäe. Vähim osalejaid oli Järvede jooksul Pannjärvel.  Peale ava etappi lootsin küll, et tuleb neid osaluskordi 750 juurde aga seekord nii. Järgmine kord paremini… Järgmine aasta tuleb ka kindlasti Liikudes läbi Alutaguse, kuid kindlasti tuleb sinna muudatusi. Täpsematest muudatusest saab ülevaate järgmises valla lehes.

Kõik 6 etapi suutsid läbida see aasta 19 vaprat: Dmitri Aristov; Anette Ahu; Herta, Mirta ja Ronja Rajas; Nikita , Darina ja Sofia Skolozhabskyy; Aleks ja Anita Nurgamaa; Karel Vähk; Rasmus Roost; Aleksander Toots; Mariliis Kurs; Ingrit Ait; Argo Kruusmaa; Liisa Säde; Maris Juhkov ja Eerik Hudilainen. Neile auhinnaks ilus Liikudes läbi Alutaguse seljakott.

Klasside võitjad:

T10 – Anette Ahu

P10 – Marten Nurgamaa

T12 – Herta Rajas

P12 – Joonas Nurgamaa

T14 – Annyka Priske

P14 – Karel Vähk

T16 – Liset Vähk

P16 – Ragnar Krauvärk

Naised – Liisa Säde

Mehed – Dmitri Aristov

N35 – Ingrit Ait

M35 – Ilja Dzjuba

N45 – Kaja Jõemets

M45 – Vjatšeslav Košelev

N55+ – Galina Gladõsheva

M55+ – Sergey Borisov

Rohkem tulemusi leitav alutagusesport.ee lehelt.

Suurimad tänud lähevad paljude vabatahtlikele, kes aitasid raja turvamisel. Suured tänud Alutaguse valla noortele ja Noortekeskustele. Suur tänu ka Eesti Politsei- ja Piirivalveametile, kellega koostöö oli väga hea ja sujuv. Tänan ka kõiki kohtunike, kes aitasid sarja läbi viia ja eriti Maarika Raja, tänu kellele kõik osalejad said tulemused kirja. Üritust toetas Eesti Kultuurkapital ning Mäetaguse Mõisa Hotel ja Spa, kes igale etapile panin auhindu välja. Aitäh toetuse eest!

Ikka aktiivset liikumist soovides!

Alutaguse valla spordispetsialist

Timo Juursalu